Vaka İncelemesi (Case Study) Nasıl Yazılır?Vaka çalışması ilk olarak 1920'li yıllarda ortaya çıkan ve Harvard Business School tarafından başlatılan oldukça önemli öğretim yöntemidir. Vaka çalışmaları sayesinde öğrenciler kurumsal hayatın gidişatını inceleme ve pratik bilgi edinme şansı kazanmaktadır.

Case Study vaka incelemesi veya çalışması olarak adlandırılan özelikle işletme alanında oldukça kullanılan bir yöntemdir. Analizlere dayalı olarak hazırlanan bu çalışmalar oldukça kapsamlı çalışma yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir. Bu süreç içerisinde örnek vakalar değerlendirilmekte ve literatür çalışmaları dikkate alınarak yapılmaktadır.

Case Study çalışmalarının gerçekleştirilebilmesi için öncelikle büyük verilere ihtiyaç duyulmaktadır. Elde edilen veriler detaylı bir şekilde ele alınarak konu ile birlikte değerlendirilmektedir. Case Study (Vaka Çalışması) içerisinde yer almakta olan en temel özellik ele alınan vakanın gerçek hayat içerisinde var olmasıdır.

Bir diğer önemli özellik ise case study çalışmalarının bireysel olarak yapılan bir çalışma değil bir grup çalışması olduğudur. Case Study (Vaka Çalışması) tam manası ile bir takım çalışmasıdır. Nitekim vaka çalışmalarının gerçekleştirilmesi sürecinde araştırma, yaratıcılık ve yorumlama yeteneklerine ihtiyaç duyulmaktadır.


www.essayyazma.com ekibi ile beraber Vaka Çalışmalarınız hızlı bir şekilde ele alınacaktır. Ayrıca istekleriniz ve vaka konusu ile uyumlu olarak literatür çalışmaları gerçekleştirilerek tüm beklentilerinize cevap verilecektir. 
 

Nasıl Vaka İncelemesi Yazdırabilirim? 

Vaka incelemesi çalışmanızın hazırlanması gerekiyor ise; 

  • Dilersenz öncelikle vaka incelemesi çalışmanızın detaylarını fiyat hesaplama aracı üzerinden girerek fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca sipariş vererek hemen yazımına başlayabilirsiniz. 

 

  • İkinci bir yöntem ise bireysel müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayarak da siparişiniz için start verebilirsiniz. Üstelik gerçekleşen çalışmaları online olarak takip edebilmektesiniz. 


​​​​


Vaka İncelemesi Yazdırmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Bilgi Alın


Çalışmanıza ait detayları girerek online olarak hemen bilgi alabilirsiniz. Panel üzerinden çalışmanızın sürecini takip edebilirsiniz. 
​​​​​​
Bilgi Al

Whatsapp Canlı Destek


Çalışmanızın süresi ve detaylarını girdiğiniz taktirde otomatik olarak hesaplama aracı size özel sunulan fiyat teklifini hesaplayacaktır.

Whatsapp Canlı Destek

 

Danışman İle Görüşün


Canlı destek üzerinden danışmanlarımız ile yapacağınız görüşmeler sonucunda da siparişinizi hızlı ve kolay bir şekilde verin.

Görüşme Sağla

Vaka İncelemesi Örneği