Opinion Essay Nasıl Yazılır?


Opinion essay uluslararası sınavlarda (TOEFL ve IELTS) yazılması en çok istenen essay türüdür. Opinion essay yazım sürecinde en önemli noktaların başında "thesis statemen'ın başarılı bir şekilde belirlenmesi gelmektedir.

Bu sebeple thesis statement belirlenirken dikkat edilmesi gereken konuların başında yazarın düşüncesini açık ve net bir şekilde sunması gerekmektedir.


3 body üzerine kurgulanmış olan bir opinion essay içerisinde ilk paragrafta konuya dair “background information” verilmektedir. Burada herhangi bir yorum veya kişisel görüş sunulmamalıdır.


Yazılmayı bekleyen Essay veya Ödeviniz mi var?
Hemen bizimle iletişime geçerek danışmanlarımızla görüşebilirsiniz!

Bilgi Al Whatsapp Canlı Destek 

Diğer iki body paragraflarında ise konu ile alakalı karşıt görüşlere yer verilmektedir.

Bu süreç içerisinde çeşitli savunma ve itirazlar essay kurallarına uygun olarak essaye dahil edilmelidir.

​​​Essay'in son paragrafı içerisinde "opinion" olarak adlandırılan kişisel düşüncelere dayalı açıklamalara yer verilmelidir.

Ancak bu bölümde kullanılması gereken bazı ingilizce kalıplar bulunmaktadır. Şimdi detaylı olarak kullanılması gereken bu kalıpları birlikte inceleyelim.

 

Bu kalıplar arasında;
It seems to be that,

in my opinion,
my personal view is that,
in my experience,
as far as I understand
as i see it, kalıpları yer almaktadır.

Yine sonuç kısmında kullanılan genel kalıplar arasında;

The fact is that,
The main point is that,
This proves that,
What it comes down to is that,
It is obvious that yer almaktadır.Opinion Essay Yazdırmak İstiyorsanız Bilmeniz Gerekenler!

 

Essay Ne Zaman
Teslim Edilir?

Essay teslim süreci sizin ihtiyacınız olan tarihe kadar hazırlanmaktadır. Essay teslim süresini fiyat hesaplarken veya sipariş verirken kendiniz belirleyebilirsiniz. O süreye kadar essay hazırlanmakadır.

Essay Fiyatını
Nasıl Hesaplarım?

Fiyat Hesapla aracı üzerinden Essay çalışmanıza ait bilgilerinizi girdiğiniz taktirde sistem otomatik olarak essay siparinizin tutarını hesaplamaktadır. İsteyeceğiniz ekstra özellikler essay fiyatını arttırabilmektedir.

 

Essay Yazımınızı
Nasıl Takip Edeceğim?

Sisteme üye olduğunuz taktirde size özel bir panel açılacaktır. Buradan essay yazım sürecinizi takip edebilir ve sistemden essay çalışmanızı teslim alabilirsiniz. Tüm süreci online yönetmek sizin elinizdedir. 

Outline ve Annotated Bibliography Olacak mı?

Essay outline oluşturulması ve annotated bibliography oluşturulmasında destek verebiliriz. Bu hizmetlerimiz ayrıca fiyatlandırılmaktadır. Bu özellik için mutlaka temsilcilerimiz ile iletişime geçerek bilgi veriniz. 


 

Opinion Essay Örneği