İntihal Kontrolü


İntihal en genel tanımı herhangi birisi tarafından kaleme alınan bir yazının, ifadenin, buluş ya da düşüncenin herhangi bir atıf gösterilmeksizin kullanılmasıdır. Hazırlanan herhangi bir akademik veya yazım çalışmasında etik davranışlara uygunluk en temel konuların başında yer almaktadır. Özellikle essay, proje, ödev ve diğer akademik çalışmalarda intihal yapılması asla kabul edilmemektedir. Akademik etik davranışların uygulanması noktasında intihal oldukça önemli bir yere sahiptir. Hazırlanan akademik çalışmaların geçerliliğinin kabul edilmesi için üniversiteler tarafından kabul edilen belirli bir oran yer almaktadır. Bu oran üniversitelerin bölümlerine ve alanlarına uygun olarak değişebilmektedir. Gerçekleştirilen akademik çalışmaların bu oranın altında yer alması durumunda akademik çalışmalar geçerli olarak sayılmaktadır.

İntihal Yapma

- Başka birinin eserinden veya akademik çalışmasından kopyala yapıştır-yapılarak içerik aşırılması
- Kitap veya makalelerden alıntılanan bölümlerde atıf gösterilmemesi
- Başkası tarafından yazılan bir yazının benzer kelimeler ile değiştirilmesi
- Mevcut bir fikrin veya çalışmanın yeniymiş gibi gösterilmesi
- İntihal yapma örnekleri arasında yer almaktadır.

Essay yazma eğitim danışmanlık olarak siparişlerin tümü için ücretsiz intihal raporu sunulmaktadır. Çalışmanızın intihal raporuna ilişkin belgenizi üye paneliniz üzerinden çalışmanız ile birlikte indirebilirsiniz. Ayrıca çalışmanızda yapılan alıntıları ve kaynakları çevrimiçi olarak görme şansınız olacaktır. Bu şekilde çalışmalarınızın intihal oranını kontrol edebilecek, aynı zamanda da çalışmalarınızı içiniz rahat bir şekilde kullanabileceksiniz.

Essay Yazma eğitim danışmanlık olarak intihal oranının düşürülmesi ve intihal raporu verilmesi noktasında yardımcı olmaktayız. Destek için canlı destek paneli üzerinden veya bilgi@essayyazma.com mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.