Essay Nasıl Yazılır?


Essay nasıl yazılır? sorusu essay yazması gereken, hazırlık okulunda okuyan öğrencilerin en temel sorularının başında gelmektedir. Essay yazmak, akademik alanda ilerleyen herkes açısından önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.  Essay yazılması sürecinde dikkat edilmesi gereken birçok kural ve akademik bilgi birikimi gerekmektedir. Kaliteli bir essay yazımında thesis statement belirlenmesi, kaynakça oluşturulması ve atıf yapılması gibi birçok değişken yer almaktadır. 5 paragraftan oluşan (Ortalama 1000-1250 kelimelik) bir essay yazımında en önemli noktalardan biri essay outline'ının hazırlanmasıdır. 5 paragraftan oluşan bir essay örnek taslağı şu şekilde olmaktadır.Sizlerde Essay ve Ödevleriniz için hemen bilgi alabilirsiniz
Detaylı Bilgi Al


1. Paragraf - Introduction

Essayin bu bölümünde genel konuya ilişkin bilgiler verilmektedir. Ayrıca essay'e ait "thesis statement" belirtilen bölümdür. "Thesis statement" tez cümlesi olarak da adlandırılmaktadır. Burada araştırmaya dair iddianızı ve savunmak istediğiniz destek argümanlarınıza dair bir giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş paragrafında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar arasında etkili bir giriş yapılması ve argümanlara ait kısa başlıkların eklenmesi yer almaktadır.

2. Paragraf - Body 1

Essay'in bu paragrafında araştırmaya ait ilk argümanınızdan bahsetmeniz gerekmektedir. Ayrıca kurallara uygun olarak metin içi atıf yapılması gerekmekte ve Essay'in sonunda kaynakça bölümü içerisinde belirtilmesi gerekmektedir.

3. Paragraf - Body 2

Essay'e ait olarak belirlenen 2. argümanın belirtildiği ve neden kanıt olarak sunulduğundan bahsedilmektedir.

4. Paragraf - Body 3

Bu bölümde son argümanın açıklanması gerekmektedir. Diğer argümanlarda belirtildiği gibi metin içi ve metin sonu kaynakça gösterilmesine dikkat edilmelidir. 

5. Paragraf - Sonuç

Essay'in bu bölümünde genel bir yazım yapılmaktadır. Body paragraflarında yapılan tartışma sonucu elde edilen bulgulardan bahsedilmektedir. Bu bölümde anlatılanlar detaylı olmamak ile beraber argümanlara yoğunlaşarak genel bir yazım yapılmasıdır. Elde edilen sonucun "thesis statement" ile arasındaki ilişki ortaya konulmaktadır. Ayrıca konu ile alakalı sizin yorumunuza da yer verilen bölüm sonuç kısmıdır.


Hemen Bilgi Alın, Daha Fazla Zaman Kaybetmeyin!

Bilgi Al  Whatsapp Canlı Destek

Online Takip Ekranı


Online takip ekranı sayesinde essay çalışmanızın tüm sürecini takip edebilmektesiniz.

Ücretsiz İntihal 


Çalışma yaptıran tüm müşterilerimize ücretsiz olarak intihal raporu sunmaktayız. 

7 / 24 Destek 


Bireysel danışman sayesinde tüm sorularınıza hızlı ve sağlıklı cevaplar alabilirsiniz. 


 

 

Essay ve Ödev Yazdırmak İsteyenler İçin;

 
  • Kaç Günde Teslim Alabilirim?

Essayleriniz 1-28 gün arasında sizin belirttiğiniz tarih aralığına uygun olarak gerçekleştirilir. İster 1 günde isterseniz 28 gün içerisinde essay yazımını gerçekleştirebiliriz. En önemli farkımız tam zamanında teslimat yapmamızdır.
 

  • Bilgi Nasıl Alabilirim?

Essay ve ödev ihtiyaçlarınızı belirleyeceğiniz bir form bulunmaktadır. Bu form sayesinde uzmanlarımız sizin ödev ve essayleriniz hakkında bilgi sahibi olurlar. Ardından sizin için en ideal danışmanlık hizmeti belirlenir. Uzman akademisyenlerimiz sizlere bu zorlu süreçte birebir olarak danışmanlık sağlar ve sürekli olarak yanınızda olur. Dilerseniz whatsapp canlı destek hattı üzerinden de hemen iletişime geçebilirsiniz. .
 

  • Essay Yazım Süreci Nasıl İşliyor?

Siparişinizi oluşturmanızın hemen ardından essayyazma.com adresinde size özel bir panel oluşturulacaktır. Bu panel yardımı ile çalışmalarınızın başlangıcını, hangi durumda yer aldığını ve bittiğini takip edebilirsiniz. Ayrıca çalışmalarınız tamamlandığında sizlere e-mail bildirimi iletilmekte ve kullanıcı paneli üzerinde çalışmanızın Word ve PDF dokümanlarını elde edebilirsiniz.
 

  • Essaylerde Kaynakça Oluyor mu?

Essayleriniz’de kullanılan kaynakların tümü akademik olarak kabul gören kaynaklardan oluşmaktadır. Kullanılan kaynakları isterseniz siz iletebilir ya da bizler belirleyebiliriz. Metin içi ve metin sonu kaynaklarınız akademik kurallara uygun olarak oluşturulmaktadır. Kaynakların belirtilmesinde sizlerin belirttiği referans stiline uygun bibliography oluşturulacaktır.
 

Hazır Essay Örneği