Couse and Effect Essay Nasıl Yazılır?


Cause and Effect Essay'in Türkçe'de tam olarak karşılık geldiği anlam "Neden Sonuç Makaleleri" olarak karşımıza çıkmaktadır. Başlığından da anlaşıldığı üzere Cause and Effect Essaylerde herhangi bir konuya dair neden ve sonuçların ele alınması ve analiz edilmesi gerekmektedir.

Bu noktada yapılması gereken ilk şey konuya dair bir taslağın oluşturulmasının gerektiğidir.

"Couse" kısmında "Neden?" sorusuna cevap aranmaktadır. Bir diğer önemli soru ise "Bunun sebebi nedir?" sorusudur.

"Effect" kısmında ise sonuca dair bir araştırma söz konusudur. Bu noktada "Neden?" ve "Bunun sebebi nedir?" sorularına alınan cevaplar oldukça önemli bir yere sahiptir.

Couse and Effect Essaylerde kullanılması gereken bazı edatlar yer almaktadır. Bu edatlar sayesinde konunun açıklanması ve hazırlanan essayin kalitesi oldukça ileri bir seviyede yer alacaktır.

Sebepler için kullanılması önerilen edatlar;

because of
second
due to
since
because
first of all
for
Bu edatlar sayesinde makalenin hem daha açık bir şekilde ortaya konması hem de anlatımda ilerlemenin sağlanması kolaylaşacaktır.

Nedenlerin araştırılması ile beraber elde edilen sonuçların anlatılmasında kullanılması önerilen bağlaçlar;
Therefore
Resulted in
Consequently
As a result
Thus
One result is
Bu essay türünün kullanılmasında etki eden iki önemli konu bulunmaktadır. Couse and effect essayler bilgi vermeyi veya ikna etmeyi amaçlamaktadır. Essay türleri arasında en çok kullanılan türlerden biridir. Couse and Effect Essay Yazımı ihtiyaçlarınızda essayyazma.com ekibi olarak profesyonel destek sağlamaktayız.

 Dilerseniz Profesyonel Danışmanlık Verelim?    Bilgi Al  Whatsapp Canlı Destek


Essayyazma.com Nasıl Çalışır?

 

Online Sipariş Verirsiniz

Essayyazma.com tamamen otomatik işleyen essay ve ödev yazım hizmeti veren bir platformdur. Sistem üzerinden çalışmaların detayını paylaşarak sipariş verebilirsiniz. Bireysel danışman ile çalışmanın outline hazırlanır ve yazım aşamasına alınır. 

Akademisyenler Hazırlar

Yazım aşamasında Akademisyenler tarafından outline kurallarına uygun şekilde hazırlanarak çalışma tamamlanır. Sipariş esnasında istediğiniz tüm kriterleri belirttiğiniz taktirde çalışmanız hazırlanırken baz alınır ve bu kriterlere uygun şekilde hazırlanır. 

Editörler Kontrol ve Teslim Eder

Editörlerimiz yazım, imla ve isteklerinize uygunluğunu detaylı ve titiz bir çalışma ile kontrol eder. Yapılması gereken düzenlemeler var ise bunları gerçekleştirir. Ardından intihal raporu ücretsiz olarak hazırlanarak tarafınıza teslim edilir. 

Couse And Effect Essay Örneği